img_9549

Magura Cisnadie s-a impus in deplasarea de la ASA Sibiu cu scorul de 8-0 (3-0), primul gol al meciului a fost marcat de Gombar in minutul 21. Scorul a fost majorat pana la pauza de catre Sacasan in minutul 35 si B Barculet minutul 45. Celelalte goluri ale partidei au fost marcate in repriza secunda de : Gombar (72, 85), Diaconu (83,90), Tanase (89).

Magura acumuleaza 15 puncte in clasament dupa aceasta victorie si ramane pe locul 5 in clasamentul ligii a 4-a Sibiu cu un golaveraj de +41 , in vreme ce ASA ramane cu 6 puncte si cu un golaveraj de -23. Etapa viitoare Magura Cisnadie primeste vizita celor de la CS Agnita, iar ASA se deplaseaza pe stadionul Vointa pentru meciul cu LSS.

Arbitri: Adrian Banciu, Nicusor Mordasan, Marius Vlad

Observator:Ioan Negulei