Sâmbătă, pe stadionul Obor din Sibiu, ocupanta locului secund în Liga a IV-a, Viitorul Șelimbăr a câștigat fără probleme jocul din prima etapă a returului, 6-0 cu Spicul Șeica Mare.

2-0 a fost scorul pauzei prin golurile marcate de Alex Bobeș (’33) și Radu Corcoveanu (’43). Lucian Bîgu și-a trecut primul numele pe lista marcatorilor în partea secundă, în minutul 61. După doar 5 minute, Alez Bobeș a realizat dubla. Cu 4 minute înainte de final, Ioan Popa și Luci Bîgu au înscris din nou pentru Șelimbăr la interval de 2 minute (’86 și ’88).

În etapa a XV-a, Șelimbărul se deplasează la Bradu iar Spicul va primi vizita echipei din Copșa Mică.

Viitorul Șelimbăr – Spicul Șeica Mare 6-0. Stadion: ”Obor”. Spectatori: 100. Timp: înnorat. Arbitri: Ionuț Olaru, Andrei Iuga, Daian Loloiu (toți Sibiu). Observator: Ovidiu Comșea.

Viitorul Șelimbăr:

Rezerve: 12. Ursu, 10. Halmagy, 11. Sîrbu, 20. Dumitra, 13. Gehl, 3. Panțîr, 5. Bârză

Antrenor: Dan Ioan Curtean