dsc_0164AS Paltinis Rasinari a învins în deplasare pe Magura Cisnadie cu scorul de 2-0. Pentru formatia antrenata de Adi Iliut au inscris  Alexandru Mamaliga (52) si Claudiu Gheorghe (78). Magura Cisnadie a evoluat in 10 oameni timp de 54 de minute dupa ce Bigu a vazut al doilea cartonas galben in min. 36, jucatorul vazand doua avertismente la un interval de 4 minute, ambele  fiind acordate pentr atacuri imprudente prin alunecare.

Magura Cisnadie ajunge la trei infrangeri consevutive in primele trei etape al ligii a IV-a, in  timp ce Paltinis Rasinari obtine a treia victorie din tot atatea posibile. In etapa viitoare Magura se va deplasa la Sura Mare pentru meciul cu Athletic, iar Paltins Rasinari  va primi vizita celor de la LSS Vointa Sibiu.