IMG_0166Măgura Cisnădie a remizat 0-0 cu CS Ineu, la capătul unei partide în care echipa vizitatoare s-a mulțumit să apere rezultatul de 0-0.

Primă repriză palidă făcută de cele două formații. Doar ocaziile lui Săulescu și Gombar au mai dezmorțit tribunele, în vreme ce la poarta lui Căbuz oaspeții au ratat și ei o bună ocazie de a marca.

În repriza secundă Săulescu irosește prima ocazie de a marca. Șutul acestuia de la 16 metri este deviat de un adversar, iar Mitrea respinge balonul în corner. Lupu a mai trast de la 20 de metri peste poarta lui Mitrea în minutul 65, în rest echipa vizitatoare s-a mulțumit să se apere în propria jumătate.

În minutul 87, Petrescu a înscris pentru Măgura însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Iată cele două distribuții:

Cisnădie: Căbuz – Barbu, Natea, Bălășa, Moisi – Beza, Petrescu – Săulescu, Lupu, Neguț – Radu

Ineu: Mitrea – Popovici, Bier, Iaroș, Hulbăr – Zdrențan – Ciocan, Spătaru, Botaș, Talpaș – Mașniță.