JSport.ro

Teatrul Gong a găzduit miercuri seară o nouă ediție a evenimentului anual „Gala Sportului Sibian”, eveniment organizat de DJST Sibiu în colaborare cu Consiliul Județean Sibiu, în cadrul căruia au fost premiați cei mai merituoși sportivi și antrenori ai anului 2016.

Anul acesta în urma rezultatelor excelente au fost desemnați ca fiind sportivii anului Andreea Dragoman (tenis de masă, sporturi olimpice) și Maria Daniela Ghițan (karate, sporturi neolimpice), în vreme ce antrenorul anului la echipa a fost Dan Fleșeriu (CSU Sibiu), iar la individual a fost Gheorghe Vaida, antrenoru Andreei Dragoman.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

De asemenea cei prezenți s-au bucurat pe lângă festivitatea de premiere și de câteva momente artistice extrem de interesante, pe scena Teatrului GONG fiind prezente tinere talente autothone, iar aici putem aminti:  M&M Sibiu, Teodora & Friends, Alin Albu, Mirajul Dansului, Luana Prodea, Dominique Simionescu.

Vă prezentăm premianții din cadrul evenimentului găzduit de Teatrul GONG:

Sporturile Olimpice

Mențiune: Andreea Bejan (CSȘ Șoimii Sibiu – atletism)

Locul 6: Diana Cucerzan (CSȘ Sibiu – sărituri în apă)

Locul 5: Dragoș Lupșa (CSM Sibiu – Sărituri în apă)

Locul 4: Ioana Paștiu (CSM Sibiu – sărituri în apă)

Locul 3: Radu Ilioi – CSM Sibiu – călărie

Locul 2: Ionel Bucur (CSM Sibiu – călărie)

Locul 1, sportivul anului: Andreea Dragoman (CS Romgaz Mediaș – tenis de masă)

Sporturi Neolimpice

Mențiune: Ioan Marius Dancu (CS Puma Sibiu – Taekon-do ITF)

Locul 6: Andreea Țopa (CS Ippon Mediaș – Karate WUKF)

Locul 5: Florin Baidoc (CS Tsubaki Sibiu – Karate)

Locul 4: Cătălin Păturan  (CS Ippon Mediaș – Karate WUKF)

Locul 3: Radu Raica (CS ACTIV Sibiu – Powerlifting)

Locul 2: Andreea Ionaș (CSM Sibiu – sambo)

Locul 1: Maria Daniela Ghițan (CS Tsubaki Sibiu – karate)

Premii speciale sport: CS Gaz Metan Mediaș (pentru actiitatea secției de fotbal în anul 2016), CSU Sibiu (pentru activitatea secției de baschet în anul 2016)

Antrenorul anului: – Sporturi de echipă: Dan Fleșeriu (CSU Sibiu)

– Sporturi individuale: Gheorhge Vaida (CS Romgaz Mediaș)

 

De asemenea au fsot acordate și premii speciale din partea organizatorilor: 

Cel mai bun proiect de/pentru tineret finanțat de DJST Sibiu – Festivalul Internațional de Interpretare „Capitala Muzicală”, edița a IV-a Sibiu – Asociația Positive Life

Colaborare și promovarea privind susținerea voluntariatului în rândul organizațiilor neguvernamentale și a tinerilor din județul Sibiu – Claudia Popa- Președinte Asociația Colors

Cel mai bun proiect de/pentru tineret în colaborare derulat de DJST Sibiu – „Jocul ca teatru” – ediția a V-a, Tabăra națională de comunicare și teatru pentru tineret, Asociația Dream Center 07 Asociația Internațională de Tineret „BECOME”.

Cea mai buna pagina de internet pentru tineret – sibiu.youthbank.ro (Fundația Comunitară Sibiu)

Autoritatea locală care a sprijinit activitatea de/pentru tineret și sport : Primăria Municipiului Sibiu, Consiliul Județean Sibiu, Primăria Municipiului Mediaș, Primăria Comunei Rășinari

Cel mai activ grup de voluntari în Municipiul Sibiu – Ioana Șurubaru, Teodora Octavia Toader, Oana Apolzan, Ioana Dinescu, Medeea Comșea, Carla Gal, Adelina Popa, Sebastian Cojenel și Boldisjar Cristian

Cel mai activ grup de voluntari în activitatea de/pentr tineret în jud. Sibiu: Alexandra Lac, Carmen Iliuț, Oana Gigica, Cristina Cotoară, Raluca Cotoară, Petru Lungu, Diana Muntean și Ioana Muntean.

Implicarea lucrătorilor de tineret din județul Sibiu în dialogul structurat ucu tinerii – Membrii rețeaua națională tineREȚEA – Constantin Sâmbeteanu, Ioana Șurubaru și Antonela Barbu

Instituția locală care a sprijinit activitatea de/pentru tineret – Teatrul GONG

Cel mai bun proiect de/pentru tineret extrașcolar – „Toleranța, dialog al diversității” – Universitatea de vară francofonă de la Sibiu din 2016, Asociația de prietenie „Ille et Vilaine – Sibiu”

Cel mai activ voluntar implicat în proiecte de/pentru tineret – Crina Tache – Fundația Comunitară Sibiu/ Youthbank Sibiu

Cel mai activ coordonartor de voluuntar implicat în proiecte de/pentru tineret – Cătălina Minodora Dumitrean – Asociația Domy Music Star

Cea mai activă organizație de/pentru tineret – Asociația Prietenii Mocăniței

Cel mai bun proiect de/pentru tineret – Sibiu Fringe Festival, Asociația Internațională de Tineret „BECOME”

Promovarea și lansarea la nivel internațional a tinerilor talentați: Asociația Cleopatra Models și Fundația Sibiu Jazz Festival.

Mass media locală care a promovat activitatea de/pentru tineret și sport – Cosmin Chelcea (jurnalist, nominalizare realizată pentru emisiunea Atitudine) și www.sbsport.ro.

Cel mai bun proiect al unei asociații noi înființate 2015-2016 – stimularea asociativității – Special Youtu Development Program, Asociația Centrul de Dezvoltare Personală și Combatere a Comportamentelor de Risc.

 

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.