Gaz-Metan-Medias-Logo-baschetGaz Metan Mediaș a pierdut sâmbătă seara în deplasare cu BC Timișoara. Formația lui Mihai Popa nu  a rezistat în „Banat” și a acumulat a șaptea înfrângere din acest sezon.  Scorul final a fost (pe sferturi, 20-17, 27-25, 26-19 și 19-25).

În prima repriză gruparea din Mediaș a „ținut aproape” de BC Timișoara, însă în sfertul trei gazdele s-au distanțat pe tabelă, ia Gaz Metan nu a mai reușit să producă surpriza și să se impună pe terenul timișorenilor.

În acest moment, Gaz Metan Mediaș are o victorie și șapte înfrângeri, iar etapa viitoare va juca pe propriul teren cu Steaua București.