Magura - HCM Roman10Măgura Cisnădie a pierdut la trei goluri întâlnirea cu HCM Roman, la capătul unei partide în care echipa lui Weber „a murit frumos”, după ce a luptat de la egal, la egal cu gruparea din Roman.

La pauză Măgura Cisnădie a condus cu 14-13, iar în repriza secundă a avut și trei goluri avantaj pe tabelă, însă experiența vizitatoarelor s-a văzut pe final.

Vă prezentăm declarația oferită de Alexandru Weber la finele jocului cu HCM Roman:

Magura - HCM Roman66Roxana Gatzel: „Am făcut un joc foarte bun”

Una dintre cele mai eficiente handbaliste din tabăra lui Alexandru Weber a fost Roxana Gatzel, sportivă ce a contribuit serios la evoluția echipei din Cisnădie.

Cert este că prin prestațiile oferite, Măgura Cisnădie nu arată ca o echipă care se luptă pentru evitarea retrogradării, ci mai degrabă ca o formație care poate lupta de la egal, la egal cu orice formație din campionat.