Magura - HCM Roman36Măgura Cisnădie a cedat vineri seară pe terenul grupării SCM ”U” Craiova,  cu scorul de 25-22, după ce la pauză tabela indica 12-12. Din păcate echipa lui Weber a rezistat doar o repriză, la fel ca în meciul cu HCM Roman.

Debut bun de partidă pentru Măgura Cisnădie, echipa lui Weber a reușit să facă față în prima repriză grupării din Oltenia și au întrat la pauză la egalitate, scor 12-12. Pe parcursul primelor 30 de minute Măgura Cisnădie a condus mereu pe tabelă, însă avantajul a fst unul fragil, ușor de răsturnat pentru experimentata formație SCM Craiova.

După pauză oltencele au ieșit hotărâte să câștige jocul cu Măgura, lucru pe care l-au și reușit. În minutul 45, tabela indica 17-15, moment în care gruparea lui Weber a avut o tresărire de orgoliu și a egalat la 17, însă apoi jocul s-a rupt, SCM Craiova distațându-se la 4 goluri pe tabelă.