img_8270Măgura Cisnădie a învins în deplasarea de la Slobozia cu 21-18, în vreme ce la pauză scorul era 12-8.

Fetele antrenate de Alexandru Weber au debutat în forță și au condus cu 4-5 goluri în prima repriză, însă pe final gazdele au revenit și au făcut repriza secundă să fie mai atractivă.

Unirea Slobozia a revenit în joc în partea secundă și a reușit să se apropie pe tabela de marcaj, dar experiența fetelor de la Măgura Cisnădie și-a spus cuvântul.

„Am început cu 5-1 și am mai ratat câteva oportunități. Am condus tot meciul, am făcut o apărare extraordinară, le felicit din inimă pe fete pentru modul în care au respectat sarcinile de joc și pot să spun că am fost mult mai lucizi pe finalul jocului și că am gestionat foarte bine avantajul de pe tabelă”, a declarat Alexandru Weber, antrenor Măgura Cisnădie.

După șapte etape Măgura Cisnădie are patru victorii, o remiză și două înfrângeri, aflându-se pe locul patru.