img_8285Meci de infarct în sala polivalentă din Cisnădie, unde Măgura a întâlnit CSM Bistrița în cadrul etapei cu numărul șase din Liga Națională de handbal feminin. La pauză vizitatoarele conduceau cu un gol, iar tabela a indicat 25-23, la final

Măgura Cisnădie a început excelent partida cu CSM Bistrița. Elevele pregătite de Alexandru Weber au condus cu 3-0 la debut după care vizitatoarele au mai echilibrat partida și au restabilit egalitatea. Măgura s-a distanțat din nou la trei goluri, 9-6, dar la fel, CSM Bistrița a revenit în joc reușind să conducă la pauză cu 16-15 la Cisnădie.

După pauză cele două echipe au ținut spectatorii cu sufletul la gură, nici gazdele nici CSM Bistrița nu au reușit să de distanțeze pe tabelă, asta până în minutul 51 când fetlee lui Weber au luat avantaj de două goluri, după care gazdele s-au distanțat la patru lungimi.

Avantajul de patru goluri nu a durat mult deoarece CSM Bistrița s-a apropiat din nou la două goluri, punând victoria sub semnul întrebării.