IMG_4023Candidată la titlu de vicecampioană, SCM Craiova a învins Măgura Cisnădie și în al doilea meci amical. Echipa antrenată de Alexandru Weber a cedat 32-25 (13-13, la pauză) la capătul unui meci în care cele două echipe au luptat de la egal, la egal.

În prima repriză scorul a fost egal, 13-13, la capătul unui meci de luptă, în care Măgura a făcut față candidatei la locul secund.

În repriza secundă Măgura a avut avantaj până în minutul 52, când lucrurile s-ai schimbat, iar gazdele au câștigatl a șapte goluri.

Pentru Măgura Cisnădie au marcat: Roxana Gatzel 11, Mihaela Stănciulescu 2, Ada Moldovan 6, Alina Czeczi 3, Cătălina Cioaric 3.