Magura - HCM Roman48Măgura Cisnădie participă în aceste zile la un turneu amical la Ploiești. Echipa antrenată de Alexandru Weber a câștigat primul joc de la Ploiești, cu Unirea Slobozia.

În prima repriză Măgura Cisnădie a condus cu 17-11, după un joc exemplar pe faza defensivă.

După pauză pe fondul unor mai multe schimbări, Măgura primit mai multe goluri, însă chiar și așa scorul final a fost 33-28 pentru Cisnădie.

„A fost un joc bun mai ales în prima repriză. Ne-am mișcat foarte bine în apărarea. Repriza a doua a fost cu mai multe greșeli de ambele părți, dar creștem de la joc, la joc”, a declarat Alexandru Weber, antrenorul echipei Măgura Cisnădie.

Vineri de la ora 16:00, Măgura Cisnădie va juca o nouă partidă de verificare cu CSM Ploiești, formație ce se confruntă cu grave probleme financiare.