Magura - HCM Roman77Măgura Cisnădie a pierdut în deplasarea de la Roman, partidă ce a avut loc sâmbătă de la ora 11:00. Echipa pregătită de Alexandru Weber nu a putut ține ritmul și a cedat cu  30-19, după ce la pauză tabela indica 15-7.

Măgura Cisnădie nu a făcut față Romanului în meciul de sâmbătă, iar jocul era pierdut încă din prima repriză când gazdele conduceau cu 8 goluri pe tabelă.

După pauză HCM Roman și-a continuat prestația bună, în vreme ce fetele lui Weber au continuat sarabanda ratărilor.

„Am întâlnit o echipă puternică, au fost mai buni ca noi, noi am ratat foarte mult din poziția 1-1 cu portarul, mai multe nu am ce să spun, spune rezultatul. Nu am făcut cle mai bun meci al nostru”, a declarat Alexandru Weber, antrenor Măgura Cisnădie.

Pentru Măgura au marcat: Anda Chelaru 1, Mihaela Stănciulescu 3, Ionela Goran 3, Cristina Preda 6, Roxana Han Gatzel 6.

Etapa viitoare Măgura Cisnădie va juca acasă cu SCM Craiova, formație lipsită de orice fel de griji.