IMG_2546_1200x800Măgura Cisnădie a pierdut derby-ul cu Universitatea Cluj. Echipa antrenată de Alexandru Weber a pierdut un tempo important în lupta pentru evitarea locurilor care duc la barajul pentru menținerea în Liga Națională. La pauză scorul a fost 13-8, iar la final tabela a indicat 28-26.

În prima repriză Măgura Cisnădie a început greu meciul. Formația antrenată de Alexandru Weber s-a văzut condusă cu 7-2 în debutul partidei, iar handicapul de 5 goluri s-a menținut până la finalul reprizei.

În partea secundă fetele din Cisnădie au ieșit mai motivate de la cabine și au redus diferența de pe tabela la doar trei goluri, însă în anumite momente ale meciului Măgura nu a știut să profite de șansa de a se apropia pe tabelă.

Doar un arbitru la Cluj

Partida de la Cluj a fost arbitrată de doar un arbitru. Deși în mod normal partidele din Liga Națională de Handbal Feminin sunt oficiate de doi arbitri, partida de la Cluj a fost oficiată de doar un arbitru.

Unul dintre cei doi „fluierași” s-a accidentat înainte de meci și nu a putut participa la meciul de la Cluj.