IMG_9803Măgura Cisnădie a pierdut 34-39 (20-21, la pauză), la capătul unei partide pe care formația din Brașov a condus tot meciul.

În prima repriză Corona Brașov a dominat meciul de la Cisnădie, însă pe final gruparea lui Weber și-a revenit din pumni și a reușit să recupereze din handicapul de 5 goluri, iar la finalul primei părți scorul a fost 20-21.

În repriza secundă cele două echipe s-au întrecut în ratări spectaculoase în vreme ce portarii celor două formații s-au evidențiat.

Măgura Cisnădie se va întâlni din nou cu Corona Brașov într-o partidă ce va avea loc de la ora 18:00.

Krnic și Goran accidentate

În meciul de luni din tabăra gazdelor au absentat Ionela Goran și Natasa Krnic. Cele două handbaliste au fost ușor accidentate.

Trebuie precizat faptul că la meciul cu Corona a revenit Iulia Lazarin. Sportiva ce a fost și ea indisponibilă în ultima perioadă.