HC Sibiu - CNE Sighisoara14HC Sibiu s-a impus fără emoții în jocul cu CNE Sighișoara. La pauză formația lui Matei Damian conducea cu 21-17, însă după pauză sibienii s-au dezlănțuit și au obținut un succes categoric.

Prima repriză a fost una în care CNE Sighișoara a dat impresia că poate marca și poate opune rezistență grupării sibiene, în vreme ce în actul secund, gruparea sibiană a marcat 23 de goluri.

„Am început destul de greoi, cu momente slabe mai ales în poartă, am luat goluri foarte ușoare, portarii noștri au fost lipsiți de concentrare, apoi, încet, încet lucrurile au intrat în normal. Era bine dacă făceam o primă repriză mai bună”, a punctat Matei Damian, antrenor HC Sibiu.

Pentru HC Sibiu au marcat: Raul Muntean 7, Radu David 7, Cosmin Demian 6, Bogdan Verza 5, Dorin Purcărea 5, Robert Mikloș 4, Răzvan Daia 3, Dorin Neamțu 3, Horațiu Căpățână 2, Florin Ramba 1 și Andrei Iliuță 1.