Meci nebun făcut de Măgura Cisnădie. Lipsită de aportul a trei jucătoare de bază (Roxana Gatzel, Ionela Goran și Oana Apetrei) Măgura Cisnădie a cedat cu 23-24 , asta după ce la pauză scorul era 8-16.

Măgura Cisnadie a început prost partida cu HCM Roman, iar după 30 de minute, scorul era 8-16, la capătul unei reprize anoste făcută de echipa pregătită de Alexandru Weber, formație ce a resimțit din plin absența celor trei jucătoare de bază.

Repriza secundă a fost una de vis pentru Măgura. Fetele pregătite de Alexandru Weber au iesit mai motivate de la vestiare și au reușit să recupereze ecartul de opt goluri. Pe final gazdele au resimțit din plin efortul considerabil făcut pentru a recupera cele opt goluri și au cedat partida cu 23-24