Măgura Cisnădie a pierdut, 30-24, duminică în depasrea de la Brăila unde a întâlnit formația gazdă Dunărea, anulându-și în acest fel toate meritele pentru succesul surprinzător cu campioana CSM Râmnicu Vâlcea.

Exceptând deschiderea scorului, prima repriză a fost în totalitate la discreția gazdelor, acestea intrând la pauză cu un avantaj de 4 goluri, 14-10.

Repriza secundă a reprezentat un marș de urmărire a formației dn Cisnădie, însă fără succes. Fetele pregătite de Alexandru Weber s-au apropiat la doar două goluri, însă la final scorul a fost 30-24, iar Măgura Cisnădie irosește șansa de a se apropia de plutonul fruntaș și să spere din nou la o participare într-o cupă europeană.

Etapa următoare Măgura Cisnădie va juca pe propriul teren cu CSM Slatina, formație aflată imediat în spatele formației din județul Sibiu, în clasament.