Magura - HCM Roman15Măgura Cisnădie continuă seria jocurilor fără victorie, însă formația lui Alexandru Weber s-a luptat de la egal, la egal cu CSM Ploiești, formație ce a învins cu 34-29, după ce la pauză tabela indica 18-15.

Prima repriză Măgura Cisnădie s-a ținut bine în fața grupării din Ploiești, iar la pauză scorul a fost 18-15, după ce gazdele au debutat în forță partida.

Repriza secundă a adus o ușoară revigoare la început pentru Măgura Cisnădie, însă echipa lui Weber a cedat pe final când gazdele s-au distanțat la 7 goluri, însă scorul final a fost 34-29

În acest moment Măgura Cisnădie stă la mâna rezultatelor, iar în ultima etapă echipa lui Weber se va duela cu Unirea Slobozia.