JSport.ro

Singura echipă neînvinsă în eșalonul patru, Păltiniș Rășinari, a fost detronată din poziția de lider după victoria cu 7-0 obținută de Viitorul Șelimbăr la Șura Mare în ultimul meci al etapei cu număr 11. Cel puțin până la data disputării restanței rășinărenilor cu Măgura, în 2 decembrie.

Profitând de meciul reprogramat Rășinari – Măgura, Viitorul Șelimbăr a egalat la puncte formația lui Dragoș Năstase încă din runda trecută iar acum a reușit să fure temporar prima treaptă a clasamentului echipei de pe Valea Ștezii. Lupta la vârf pare să rămână la fel ca anul trecut în doi, după ce Măgura Cisnădie a remizat pentru a doua oară în acest tur și s-a distanțat la 7 puncte de locurile 1 și 2.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Bradu a realizat scorul etapei pe terenul de la Aeroport, 8-1 cu ASA Sibiu, iar Progresul a realizat surpriza și nu prea pe terenul Voinței Sibiu, victorie cu 6-4.

Rezultatele complete: 

Progresul Terezian – Voința Sibiu 4-6
Au marcat: Tiric (min. 26, 53 și 84), Pîntia (min. 35)/ Manțog (min. 6), Tecoanță (min. 19 și 61), Atodiresei (min. 39 și 82), Pascalini (min. 57).
Arbitri: Alex Motronea, Valentin Șerban, Răzvan Spătar (toți din Sibiu). Observator: Nicolae Stanca (Sibiu)

Măgura Cisnădie – Unirea Miercurea Sibiului 1-1
Au marcat: Tănase (min. 56)/ Roman (min. 46)
Arbitri: Adrian Comăniciu, Daian Loloiu, Sergiu Toader (toți din Sibiu). Observator: Ovidiu Comșea (Sibiu)

AFC Agnita – Păltiniș Rășinari 0-4
Au marcat: Frățilă (min. 3 și 49), Greavu (min. 68), Baca (min. 76)
Arbitri: Ovidiu Noian, Daniel Nagy (ambii Mediaș), Nicolae Noaghiu (Valea Viilor). Observator: Ioan Duma (Sibiu)

ASA Sibiu – AS Bradu 1-8
Au marcat: Ghizășan (min. 35)/ Țăranu (min. 7 și 21), Dan (min. 13), Onița (min. 40), Stoica (min. 49), Păunescu (min. 80).
Arbitri: Cristian Mailat, Mihai Comiza, Maria Bleahu (toți din Mediaș). Observator: Dan Stoica (Mediaș)

Sparta Mediaș – Spicul Șeica Mare 2-1
Au marcat: Stoica (min. 76), Munteanu (min. 90)/ Bucșe (min. 42)
Arbitri: Răzvan Oprea (Orlat), Marius Duță (Avrig), Andrei Iuga (Sibiu). Observator: Daniel Ciocănea (Sibiu)

FC Tălmaciu – AS Copșa Mică 3-3
Au marcat: V. Bârză (min. 17), Tâlvan (min. 18), A. Bârză (min. 84)/ Paul (min. 36 și 45), Cordoș (min. 48).
Arbitri: Răzvan Popescu, Alina Voaideș, Ovidiu Muntean (toți din Sibiu). Observator: Sorin Lucescu (Sibiu)

Athletic Șura Mare – Viitorul Șelimbăr 0-7
Au marcat: Bobeș (min. 20 și 26), Muntean (min. 29), Mila (min. 33 și 75), Rusu (min. 63 – autogol), Dugulan (min. 80),
Arbitri: Cristian Girnod, Despina Mărgineanu (ambii Mediaș), Silviu Mărginean (Copșa Mică). Observator: Florin Baciu (Mediaș)

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.