10Viitorul Constanța și Gaz Metan Mediaș au remizat 1-1 (0-1, la pauză) în partida de la Ovidiu, la capătul unei partide în care remiza s-a dovedit a fi un rezultat echitabil.

Gaz Metan Mediaș a deschis scorul la Ovidiu, iar toată lumea aștepta o nouă surpriză din partea „alb-negrilor”. Llullaku a deschis scorul în minutul 19, la o fază contestată de gazde.

În minutul 27, același Llulaku a irosit o nouă oportunitate de a marca, atacantul găzarilor a scăpat singur cu Râmniceanu, l-a lobat pe acesta, dar nu a nimerit poarta.

În repriza secundă gazdele au ieșit mai hotărâte de la cabine, iar în minutul 57 Nimely a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, stabilind astfel și scorul final.

În urma acestei remize de la Ovidiu, Gaz Metan Mediaș a acumulat 27 de puncte, ocupând locul trei.

Gaz Metan Mediaș: stema_gaz_metan_medias

Antrenor: Cristi Pustai