Viitorul Şelimbăr a terminat la egalitate, 2-2, meciul din deplasare cu SCM Zalău, din etapa a doua a Ligii a III-a.

Sibienii au condus cu 1-0, dar au egalat în minutul 93 şi rămân neînvinşi în acest campionat.

Partida de la Zalău a fost controlată de către elevii lui Ioan Luca în prima jumătate de oră.

Stanciu a ratat o şansă bună, după care Curtean a avut o execuţie surprinzătoare pentru toată lumea şi a deschis scorul. Zalăul a revenit pe tabelă, însă, până la pauză. Şutul lui Culda a trimis mingea în transversală, dar tuşierul a considerat că aceasta a căzut dincolo de linia porţii şi a validat reuşita gazdelor.

Mult mai echilibrat a fost meciul în partea secundă, iar o eroare de marcaj a sibienilor putea să-i coste două puncte mari pe oaspeţi. Dulap a înscris după un corner în minutul 81, dar în al treilea minut de prelungire Natea a adus egalitatea cu un şut din careu şi un punct important sibienilor, al patrulea după două etape.