Gaz Metan Mediaș a cedat la limită în deplasarea cu FC Voluntari.  Echipa pregătită de Cristi Pustai a cedat 0-1 în meciul cu echipa lui Florin Marin, iar Iovanovici a fost autorul singurului gol.

La pauză scorul a fost 0-0, iar soarta partidei s-a decis în minutul 67, când Iovanovici a profitat de o greșeală în defensiva lui Pustai și l-a învins pe Pleșca cu un șut plasat pe colțul lung.

Chiar și în urma acestei înfrângeri Gaz Metan Mediaș păstrează șanse reale să rămână în play-off. Etapa viitoare „alb-negrii” vor juca acasă cu FCSB, iar în ultima rundă din sezonul regulat echipa de pe Târnava Mare va întâlni CS Universitatea Craiova.