Gaz Metan mai bifează o înfrângere în Liga 1 după partida disputată aseară în compania celor de la ACS Timișoara, 0-2. Este a cincea în șapte meciuri pentru echipa lui Pustai care ocupă locul 12 din 14.

Prima reușită a lui Vașvari a venit în minutul 18 la capătul unui triunghi frumos de pase care l-a găsit în poziție excelentă în 7 metri singur cu Pleșca. Timișorenii și-au dublat avantajul până la pauză prin același Vașvari care a executat spectaculos o lovitură liberă în vinclul porții medieșene (min. 25).

Gaz Metan: Pleșca – I. Voicu, Khubutia, Perendija, Bușu – Mitici, Danci – Buziuc, Tîrcoveanu, Curtean – Olaru. Antrenor. C. Pustai.
Rezerve: Greab, Sîrghi, Bic, Trif, R. Romeo, P. Pereira, L. Manole

ACS Timișoara: Curileac – V. Crețu, Melinte, Cânu, Țigănașu – Artean, Vașvari – Al. Munteanu, Bîrnoi, Ciucur- Oct. Drăghici. Antrenor: I. Popa.
Rezerve: Straton, Haruț, Șeroni, Soljici, Croitoru, Mailat, Bianconi