Echipa sibiană de minifotbal Borussia Hermannstadt a pierdut în această dimineață partida din sferturile Cupei României 2017 la minifotbal, competiție organizată la Cluj-Napoca între 7-9 iulie.

Borussia a fost învinsă de Luceafărul Florești, scor 2-1, golul decisiv al clujenilor fiind marcat cu 2 minute înainte de final.

În optimi, sibienii au trecut de Convenabil cu 1-0, în șaisprezecimi de Intersport Florești cu 4-1 iar în „32-imi” de NSN București, scor 5-3. Faza grupelor a fost depășită cu o victorie (5-3 cu Perpetuum Sport Dej) și o înfrângere (3-5 cu TSE Rent a car).

Alături de Borussia, în această fază a ajuns și M. Î. V. Sibiu, eliminată de Boromir Rm. Vâlcea cu scorul de 4-3. EDEI, Cariocas Cafe și FC Valea Aurie au părăsit competiția în fazele anterioare.