Sancțiune mai puțin obișnuită în Liga 1 la fotbal. Antrenorul formației Gaz Metan Mediaș, Mihai Teja, a primit o suspendare de 2 etape și amendă 360 de lei pentru modul în care a sărbătorit golul victoriei marcat în minutul 90+2 alături de fotbaliștii săi.

În meciul primei etape, Gaz Metan și Concordia Chiajna se aflau la egalitate, 1-1, în minutul 90. În minutele de prelungiri, Carlos Fortes are o execuție senzațională din afara careului prin care înscrie golul victoriei echipei sale declanșând iureșul pe stadion și pe teren. Toți colegii din teren dar și de pe bancă aleargă spre Fortes spre zona cornerului, iar printre ultimii ajunge și antrenorul Teja care are totuși o bucurie rezervată spre deosebire de jucători.

Imaginile de mai jos surprind momentul în care antrenorul aleargă spre meleul jucătorilor gaziști care sărbătoreau reușita lui Fortes.