img_6436În ultimele două meciuri ale etapei a II-a a Ligii a IV-a, FC Hermannstadt II a câștigat derby-ul etapei, scor 3-1, cu Măgura Cisnădie. Trohin a deschis scorul cu un șut din 7 metri în minutul 41. Moldovan a dublat diferența în minutele de prelungiri ale primei reprize.

Pentru 3-0 a înscris același Moldovan în minutul 58, șut plasat la colțul scurt urmare a unei faze frumoase realizată de jucătorii lui Jean Gavrilă. Stelea a redus din handicap trei minute mai târziu printr-un șut superb.

În celălalt meci al zilei de duminică Athletic Șura Mare a învins pe teren propriu ASA Sibiu, scor 4-2, și a urcat pe pozițiile de top ale clasamentului după victoria la ”masa verde” obținută în fața Spartei Mediaș. Gruparea medieșeană a fost sancționată astfel după ce a efectuat mai multe schimbări decât permite regulamentul.

Rezultatele complete:

Păltiniș Rășinari – CS Agnita 5-1
Au marcat: Ad. Greavu ‘5, ’13, I. Apostu ’20, A. Voina ’24, ’52

Progresul Terezian – Sion Săliște 0-0

Viitorul Șelimbăr – Unirea Miercurea Sibiului 2-1
Au marcat: R. Corcoveanu ‘9, ’51 / I. Nedelcu ’45.

Continental Sibiu – Sparta Mediaș 1-7
Au marcat: C. Simion ’49 / Ad. Man ’31, ’44, ’75, ’80, ’90+1, Căt. Cercea ’35, ’86.

FC Avrig – Voința Sibiu 5-0
Au marcat: M. Cosovan ’28, G. Dugulan ’48, I. Popa ’50, Al. Sîrbu ’63, I. Stoia ’87.

FC Hermannstadt II – Măgura Cisnădie 3-1
Au marcat: C. Trohin ’42, A. Moldovan ’45+1, ’57 / Fl. Stelea ’59.

Athletic Șura Mare – ASA Sibiu 4-2
Au marcat: M. Măsaru ‘8, R. Niţu ’17, P. Dan ’49, ’90+3 / M. Traşcă ’41, I. Mihalcea ’83.