8Gaz Metan Mediaș a învins în deplasare formația Metalul Reșița cu scorul de 1-0 într-un meci contând pentru etapa cu numărul 24 a ligii secunde. Golul formației pregătite de Leo Grozavu a fost marcat de Coșereanu în minutul 68.

Deși au jucat cu echipa clasată pe ultima poziției a ierarhiei, după retragerile echipelor din Caransebeș și Oradea, gaziștii au avut destul de mari probleme în a se impune în acest joc. Reșițenii s-au dovedit o echipă arțăgoasă care s-a agățat de fiecare minge în tentativa de a obține punct sau puncte.

În urma acestei victorii Mediașul se menține pe prima poziție în clasamentul seriei B a ligii secunde cu 49 de puncte având un singur punct pe ocupanta locului doi Chindia Târgoviște. Etapa următoare, gruparea de pe Târnava Mare va sta, urmând a câștiga la masa verde, 3-0 cu Bihorul, iar în ultima etapă din sezonul regulat va întâlni în deplasare Chindia Târgoviște.

Tehnicianul Leo Grozavu a alineat următorul “11” : Greab, Zaharia, Neag, Cazan, Neagu, Iacob, Băjenaru, Târcoveanu, Buziuc, Coșereanu, Gavra. Pe parcursul întâlnirii au intrat Danci, în minutul 33 înlocuindu-l pe Cazan și Neacșa la pauză înlocuindu-l pe Buziuc.