dsc_0002FC Tălmaciu s-a impus ieri pe teren propriu, scor 3-2, în fața echipei pregătite de Nicolae Ciupudean, și a urcat două locuri în clasament. Tălmăcenii au urcat pe poziția a zecea cu trei victorii din nouă meciuri disputate.

Cele două formații s-au aflat la egalitate până la pauză, scor 2-2, după ce tălmăcenii au punctat prin Vali Bârză (min. 18) și Ionuț Bolotă (min. 36) iar ”galben-verzii” prin ”dubla” lui Tecoanță (min. 14 și 45). Alex Stoica a adus victoria echipei lui Adi Bârză în minutul 72.

În runda viitoare, a XI-a, FC Tălmaciu se deplasează la Șelimbăr pentru meciul cu Viitorul în timp ce Progresul va primi vizita echipei Sparta Mediaș pe terenul de lângă Liceul Carol.

Stadion: Tălmaciu. Spectatori: 50. Arbitri: Nicolae Marian Tudorache (Orlat), Nicușor Mordășan, Marius Vlad (ambii Sibiu). Observator: Sorin Lucescu (Sibiu)