JSport.ro

Federaţia Română de Fotbal a stabilit joi, 3 august, programul primului tur al Cupei României, ediţia 2017-2018, faza naţională. Câștigătoarea fazei județene Sibiu, Spicul Șeica Mare va da piept cu echipa similară a județului Brașov, ASF Zărnești. Partida se va disputa miercuri, 9 august, de la ora 17.30, la Șeica Mare.

În această fază a competiției au intrat 42 de câștigătoare ale fazei judeţene ale Cupei României şi 10 echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Programul complet al meciurilor din turul I al fazei naţionale a Cupei României:

ACS Transdor Tudora (BT) – CSM Bucovina Rădăuţi (SV)
CS Cimentul Bicaz (NT) – AS Viitorul Curiţa (BC)
AS Unirea Mirceşti (IS) – CSM Paşcani (IS)
FC 2007 Gîrceni (VS) – Sportul Chiscani (BR)
ACS Voinţa Cetate (BN) – AS FC Universitatea Cluj (CJ)
Progresul Şomcuţa Mare (MM) – CS Rapid Jibou (SJ)
AS Luceafărul Decebal (SM) – CS Diosig-Bihardiószeg (BH)
ACS Şurianu 1945 Sebeş (AB) – Unirea 1924 Alba Iulia (AB)
CS Juvenes Târgu Mureş (MS) – AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR)
ACS FC Păpăuţi (CV) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AS Spicul Şeica Mare (SB) – ASF Zărneşti (BV)
AS Voinţa Biled (TM) – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
CS Şoimii Lipova (AR) – CS Millenium Giarmata (TM)
FC Voinţa Lupac (CS) – CS Inter Petrila (HD)
AS Recolta Dănceu (MH) – Ştiinţa Turceni (GJ)
CS Dunărea Calafat (DJ) – AS Milcov (OT)
CS Posada Perişani (VL) – ACS Şirineasa (VL)
AS Colibaşi (AG) – ACS Urban Titu (DB)
AS Gloria Gaz Metan Corneşti (DB) – FC Aninoasa (DB)
ACS Astra Plosca (TR) – AS Mihai Bravu (GR)
Bărăganul Ciulniţa (IL) – FC Agricola Borcea (CL)
AFC Regal Sport Club Ferdinand I (B) – ACS Petrolul 52 (PH)
CSO Bragadiru (IF) – ACS Înainte Modelu (CL)
CS Victoria Ianca (BR) – CSM Focşani 2007 (VN)
Viitorul Fântânele (CT) – ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL)
FC Buzău (BZ) – AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL)

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se dispută prelungiri şi, dacă egalitatea persistă, se execută lovituri de departajare.

Faza a II-a a Cupei României, la care vor participa cele 26 de echipe calificate din faza I plus 32 echipe participante în ediţia precedentă a Ligii a III-a, este programată să aibă loc miercuri, 23 august 2017, ora 17:30. În total vor fi 29 de meciuri.

Din faza a III-a intră în competiţie şi două echipe din Liga 2, respectiv cele 29 de calificate din faza a II-a şi ultimele cinci din Liga 3. Cele 18 meciuri vor avea loc pe 13 septembrie.

Datele de disputare ale celorlalte runde ale ediţiei 2016-2017 a Cupei României, faza naţională:

  • Faza a III-a: 13 septembrie 2017
  • Faza a IV-a: 4 octombrie 2017
  • Şaisprezecimi de finală: 25 octombrie 2017
  • Optimi de finală: 29 noiembrie 2017
  • Sferturi de finală: 28 februarie 2018
  • Semifinale (tur): 18 aprilie 2018
  • Semifinale (retur): 9 mai 2018
  • Finala: 27 mai 2018
Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.