JSport.ro

13062511_1065012150222497_7076304434408593891_nUn adevărat festival al fotbalului se va desfășura în acest week-end la Sibiu. Cupa Interstar, ediția a X-a, aduce la start 42 de echipe împărțite în 4 categorii de vârstă.

Meciurile se vor desfășura sâmbătă și duminică, 23 și 24 aprilie, într-un adevărat maraton ce începe sâmbăta la ora 09.00 și se încheie după ora 19.00 iar duminica de la 08.00 la 17.30.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Marele premiu la cat. 2009: Un voucher la Cupa Mihai Ivăncescu, 24-27 iunie 2016 

Echipa clasată pe locul întâi la categoria 2009 la cea de a zecea ediție a Cupei Interstar va primi un voucher valabil pentru cea de a zecea ediție a Cupei Mihai Ivăncescu ce se va desfășura la Brașov în perioada 24-27 iunie 2016.

”Organizatorii brașoveni, ACS Steagu Roșu Brașov și FC Brașov, prin vocile domnilor Dragoș 12998530_1065062890217423_6495118191521549352_nIvăncescu și Ionuț Mitroi, împreună cu FC Interstar, oferă un premiu substanțial câștigătoarei de la categoria 2009.”, precizează organizatorii turneului de la Sibiu.

Beneficiara voucher-ului va beneficia de gratuitate pentru cazare și masă.

Cifrele turneului

  • 4 categorii de vârstă
  • 18 cluburi din România reprezentate la turneu
  • 1 club din afara țării
  • 42 echipe participante
  • 550 – numărul jucătorilor prezenți la turneu
  • 9 județe au reprezentante la acest turneu

Program complet: 

*Grupele 2006, 2007, 2009 vor juca pe stadionul Municipal din Sibiu. Grupa 2008 va juca pe un terenul sintetic construit pe fostul patinoar din parcul Sub Arini.

Categoria născuți în 2006

Grupa A

  1. Interstar Sibiu
  2. CFR Cluj Napoca
  3. Transilvania Bistrița
  4. Bucegi Râșnov

Grupa B

  1. Bubamara Kraljevo
  2. Kinder SG Mureș
  3. FC Odorheiu Secuiesc
  4. Royall Făgăraș

Grupa C

  1. FC Brașov
  2. FC Hunedoara
  3. FC Csikszereda
  4. ASC Sebeș

Categoria născuți în 2007

Grupa A

  1. ASC Sebeș
  2. FC Interstar
  3. ASC Kids Tâmpa Brașov
  4. Juvenes II Tg. Mureș

Grupa B

  1. Navobi Alba Iulia
  2. Juvenes I Tg. Mureș
  3. FC Odorheiu Secuiesc
  4. FC Hunedoara

Categoria născuți în 2008

Grupa A

  1. Royall Făgăraș
  2. Sporting Cluj Napoca
  3. ACS Transilvania Bistrița
  4. Juniorul Aiud

Grupa B

  1. FC Interstar
  2. Kids Tâmpa Brașov
  3. C-tin Schumacher Pitești
  4. ACS Sebeș

Grupa C

  1. FC Brașov
  2. CFR Cluj
  3. FC Odorheiu Secuiesc
  4. Bucegi Râșnov

Categoria născuți în 2009

Grupa A

  1. CFR I Cluj
  2. Navobi Alba Iulia
  3. FC Brașov
  4. Juvenes Tg. Mureș
  5. Oltul Făgăraș

Grupa B

  1. FC Odorheiu Secuiesc
  2. Kids Tâmpa Brașov
  3. CFR II Cluj
  4. Bucegi Râșnov
  5. FC Interstar

Program categoria 2006:

Sâmbătă, 23 aprilie:

09.00 FK Bubamare – Royall Făgăraș
09.40 FC Iinterstar – Bucegi Râșnov
10.20 FC Brașov –  ACS Sebeș
11.00 Kinder SG Mureș – FC Odorhei
11.40 CFR Cluj – Transilvania Bistrița
12.20 FC Hunedoara – FK M. Ciuc
13.00 FK Bubamara – Kinder SG Mureș
13.40 FC Iinterstar – CFR Cluj
14.20 FC Brașov – FC Hunedoara
15.00 FC Odorhei – Royall Făgăraș
15.40 Transilvania Bistrița – Bucegi Râșnov
16.20 FK M. Ciuc – ACS Sebeș
17.00 FK Bubamara – FC Odorhei
17.40 FC Iinterstar – Transilvania Bistrița
18.20 FC Brașov – FK M. Ciuc
19.00 Kinder Mureș – Royall Făgăraș
Duminică, 24 aprilie
08.00 CFR Cluj – Bucegi Râșnov
08.40 FC Hunedoara – ACS Sebeș
09.20 4A-4C
10.00 3A-3C
10.40 2A-2C
11.00 1A-1C
11.40 4C-4B
12.20 3C-3B
13.00 2C-2B
13.40 1C-1B
14.20 4A-4B
15.00 3A-3B
15.40 2A-2B
16.20 1A-1C
17.30- Festivitatea de premiere
*-meciurile vor avea o durată de 1×35 de minute în sistem 7+1 pe teren 60×40 m de iarbă

Program categoria 2007:

Sâmbătă, 23 aprilie:

09.00 ACS Sebeș – FC Interstar
09.40 Navobi Alba Iulia – Juvenes I Tg. Mureș
10.20 Kids Tâmpa Brașov – Juvenes II Tg. Mureș
11.00 FC Odorhei – FC Hunedoara
11.40 ACS Sebeș – Kids Tâmpa Brașov
12.20 Navobi Alba Iulia – FC Odorhei
13.00 FC Iinterstar – Juvenes II Tg. Mureș
13.40 Juvenes I Tg. Mureș – FC Hunedoara
14.20 ACS Sebeș – Juvenes II Tg. Mureș
15.00 Navobi Alba Iulia – FC Hunedoara
15.40 FC Interstar – Kids Tâmpa Brașov
16.20 Juvenes I – FC Odorhei
Duminică, 24 aprilie
09.00 4A-3B
09.40 3A-4B
10.20 2A-1B
11.00 1A-2B
11.40 – FINALA LOC 7-8
12.20 – FINALA LOC 5-6
13.00 – FINALA LOC 3-4
13.40 – FINALA LOC 1-2
15.00- Festivitatea de premiere
*-meciurile vor avea o durată de 1×35 de minute în sistem 7+1 pe teren 60×40 m de iarbă

Program categoria 2008:

Sâmbătă, 23 aprilie:

09.00 FC Interstar – ACS Sebeș
09.40 Royall Făgăraș – Juniorul Aiud
10.20 FC Brașov – Bucegi Râșnov
11.00 Constantin Schumacher Pitești – Kids Tâmpa Brașov
11.40 Sporting Cluj – Transilvania Bistrița
12.20 CFR Cluj – FC Odorhei
13.00 FC Iinterstar – Kids Tâmpa Brașov
13.40 Royall Făgăraș – Sporting Cluj
14.20 FC Brașov – CFR Cluj
15.00 C-tin Schumacher Pitești – ACS Sebeș
15.40 Transilvania Bistrița – Juniorul Aiud
16.20 FC Odorhei – Bucegi Râșnov
17.00 FC Iinterstar – C-tin Schumacher Pitești
17.40 Royall Făgăraș – Transilvania Bistrița
18.20 FC Brașov – FC Odorhei
19.00 Kids Tâmpa Brașov -ACS Sebeș
Duminică, 24 aprilie
08.00 CFR Cluj – Bucegi Râșnov
08.40 Sporting Cluj – Juniorul Cluj
09.20 4B-4C
10.00 3B-3C
10.40 2B-2C
11.20 1B-1C
12.00 4A-4B
12.40 3A-3B
13.20 2A-2B
14.00 1A-1B
14.40 4A-4C
15.20 3A-3C
16.00 2A-2C
16.40 1A-1C
 17.30 – Festivitatea de premiere
*meciurile vor avea o durata de 2×15 min. în sistem 5+1 cu dimensiuni ale terenului de 40×20 m iarbă și iarbă sintetică

Program categoria 2009:

Sâmbătă, 23 aprilie:

10.00 Navobi Alba Iulia – Oltul Făgăraș
10.40 Kids Tâmpa Brașov – FC Interstar Sibiu
11.20 FC Brașov – Juvenes Tg. Mureș
12.00 CFR 2 Cluj – Bucegi Râșnov
12.40 Oltul Făgăraș – FC Brașov
13.20 Navobi Alba Iulia – CFR I Cluj Napoca
14.00 FC Interstar – CFR II Cluj
14.40 Kind Tâmpa – FC Odorhei
15.20 Juvenes Tg. Mureș – Navobi Alba Iulia
16.00 Bucegi Râșnov – Interstar
16.40 FC Brașov – CFR I Cluj
17.20 CFR 2 Cluj – FC Odorhei
18.00 CFR 1 Cluj – Juvenes Tg. Mureș
Duminică, 24 aprilie
08.00 Kids Tâmpa Brașov – CFR II Cluj
08.40 FC Odorhei – Bucegi Râșnov
09.20 Navobi Alba Iulia – FC Brașov
10.00 Juvenes Tg. Mureș – Oltul Făgăraș
10.40 Bucegi Râșnov – Kids Tâmpa Brașov
11.20 Oltul Făgăraș – CFR I Cluj
12.00 FC Iinterstar – FC Odorhei
12.40 5A-5B
13.20 4A-4B
14.00 3A-3B
14.40 2A-2B
15.20 1A-1B
16.00 – Festivitatea de premiere
*-mecurile vor avea o durată de 2×15 min și se vor disputa în sistem 5+1 pe teren cu dimensiuni de 40×20 m sintetic.
Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.