Paltinis Rasinari - LSS Vointa Sibiu31AJF Sibiu a stabilit programul semifinalelor Cupei României, faza județeană. Cele două meciuri se vor disputa miercuri, 8 iunie, de la ora 18.00, într-o singură manșă. Finala va fi sâmbătă, 11 iunie, la 11.00, meci care ar putea fi organizat pe stadionul Municipal.

Program complet:

Păltiniș Rășinari – Voința Sibiu, 8 iunie, ora 18.00, stadion ”Arena Rășinari”
Spicul Șeica Mare – FC Avrig, 8 iunie, ora 18.00, stadion Șeica Mare

Meciurile se vor disputa într-o singură manșă iar în caz de egalitate la finalul celor 90 de minute regulamentare vor exista două reprize de prelungiri a câte 15 minute fiecare, urmate de lovituri de la 11 metri.

Meciuri strânse în ”sferturi”

În faza sferturilor de finală, Păltiniș Rășinari a trecut de FC Hermannstadt, campiona Ligii a IV-a, chiar pe stadionul Municipal. Echipa lui Adi Iliuț s-a impus atunci cu 1-0. Tot cu 1-0 a trecut și Voința Sibiu de Unirea Miercurea Sibiului, pe stadionul ”Voința”, în timp ce FC Avrig a eliminat Tălmaciu, pe terenul acestora, cu scorul de 4-2. Spicul Șeica Mare s-a calificat din oficiu, neavând adversar.