Gaz Metan Medias - Metalul Resita49Gaz Metan Mediaș a disputat duminică cel de-al treilea meci de pregătire din cadrul cantonamentului din Antalya. Medieșenii au întâlnit formația din Serbia FK Novi Pazar, ocupanta locul 12 în prima divizie, cu care a terminat la egalitate, scor 1-1.

Formula de start aleasă de Leo Grozavu pentru startul meciului este următoarea: Albuț- Florean, Neagu, Cazan, Iacob, R. Zaharia, Stancu, Băjenaru, Munteanu, Gavra și Coșereanu. Pe parcursul reprizei secunde, antrenorul medieșenilor a rulat tot lotul avut la dispoziție pentru această partidă. Golul formației de pe Târnava Mare a fost înscris de către Figliomeni în repriza secundă.

Vă reamintim că gruparea de pe Târnava Mare va sta în cantonament până pe data de 15 februarie, iar înaintea începerii campionatului, programată pentru data de 27 februarie, va juca un amical, cel mai probabil la Mediaș cu Ceahlăul Piatra Neamț.