14425391_925697057536720_7791881730191287112_oJuventus Sibiu s-a calificat in finala EMF Champions League, competitie ce se desfasoara in aceste zile la Maribor in Slovenia.Formatia sibiana a trecut in semifinale de formatia timisoareana Mav Continental cu scorul de 2-1.

Pentru formatia sibiana au marcat : Claudiu Vlad( min 5), Cosovan (min 20), iar timisoareni au inscris in min 26.

Juventus a deschis scorul in minutul 5 prin Claudiu Vlad, care a trimis mingea in poarta printre picioarele portarului timisorean.In  minutul 13 Mircea Popa rateaza o lovitura de la 7 metri, dupa faultul in careu asupra lui Nicolae Grigore. In minutul 20 Cosovan duce scorul la 2-0, trimite mingea in poarta dupa pasa venita de la Gabi Tanase. Timisoreni au marcat golul de onoare in minutul 26, dar jucatori sibieni au conservat scorul pana la finalul timpului regulamentar. Performanta istorica pentru formatia sibiana in prima editie a Champions League la minifotbal.

In cealalta semifinala FC Boromir a pierdut cu scorul de 2-1 in fata formatie Aramis SE-Mad Dogs (Ungaria). Asadar Juventus va intalni echipa pe care a invins-o in grupa cu scorul de 3-2.

Finala mare a competiei se incepe la ora 20.00, SBsport. ro iti ofera meciul in format livestream.