Magura Cisnadie - CNS Cetate Deva66Măgura Cisnădie a remizat 0-0 cu CNS Cetate Deva la capătul unui meci plin de ghinion pentru echipa gazdă. În prima repriză antrenorul Măgurei a fost nevoit să efectueze trei modificări pricinuite de accidentări, iar în partea secundă Radu Neguț a fost eliminat.

„A fost un joc echilibrat, un joc de luptă. Din păcate am fost obligați în prima repriză să facem trei modificări. Am pierdut trei jucători de bază. Ținând cont de acest lucru sunt mulțumit de acest egal”, a declarat Ioan Luca, antrenor principal Măgura Cisnădie.

În runda viitoare Ioan Luca va avea probleme serioase în alcătuirea primului 11 întrucât ar putea avea patru absențe importante.

MAgura Cisnadie - Performanta Ighiu63Căbuz din nou la datorie

Așa cum ne-a obișnuit în ultimele etape, portarul Cătălin Căbuz a fost din nou unul dintre cei mai buni jucători de pe teren. Goalkeeper-ul împrumutat de la Viitorul Constanța a avut intervenții salvatoare atât în prima parte, cât și în mitanul secund.

„Căbuz e un portar talentat care sper și cred că trebuie să ajungă mai sus”, a mai punctat Ioan Luca.