DSC_0856Măgura Cisnădie a defilat la Motru, unde echipa antrenată de Nelu Luca a învins cu 5-1 în deplasarea de la Motru, unde au întâlnit formația locală Minerul.

Echipa antrenată de Ioan Luca a terminat toate golurile într-o repriză când Sabin Lupu (de două ori), Daniel Bălașa, Dragoș Săuescu și Daniel Unguru au marcat pentru Măgura.

După pauză Ghighilicea a marcat golul de onoare a gazdelor, în vreme ce Măgura a mai irosit câteva oportunități bune de a marca.

„A fost un joc pe care l-am dominat clar, un joc în care în minutul 15 era deja 3-0 pentru noi. Pe lângă cele cinci goluri ne-am mai creat și o mulțime de ocazii de a marca”, a declarat Ioan Luca, antrenor Măgura Cisnădie.

Măgura Cisnădie: Florea- Barbu, Bălașa, Natea, Moisi – Beza, D. Popa, Săulescu, Lupu, Unguru și R. Neguț.

Au mai intrat: N. Popa, R. Adrian, Gombar și Oiță.

Antrenor: Ioan Luca.

Vineri, Măgura Cisnădie va juca ultimul meci din acest sezon contra celor de la ASU Poli Timișoara, formație promovată deja în Liga a II-a.