JSport.ro
Daian Loloiu
Daian Loloiu

În runda a XII-a a Ligii a IV-a la fotbal, programată sâmbătă și duminică, 26-27 noiembrie, liderul FC Avrig se va deplasa la Tălmaciu pentru meciul ce va deschide etapa de la ora 10:15, în timp ce ocupanta locului secund va avea un joc și mai simplu pe terenul din Șura Mare. Măgura Cisnădie va primi vizita Unirii Miercurea Sibiului în cel mai echilibrat meci al etapei.

Programul complet al etapei a XII-a:

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Sâmbătă, 26.11.2016

FC Tălmaciu – FC Avrig, ora 10:15, stadion Tălmaciu
Arbitri: Andrei Titii, Daniel Ciocănea, Raul Cornea (toți din Sibiu). Observator: Ioan Negulei (Miercurea Sibiului)

Măgura Cisnădie – Unirea Miercurea Sibiului, ora 11:00, stadion Cisnădie
Arbitri: Valentin Olaru (Sibiu), Adrian Epure (Orlat), Andrei Tonca (Sibiu). Observator: Sorin Lucescu (Sibiu)

CS Agnita – Sion Săliște, ora 11:00, stadion Agnita
Arbitri: Călin Lazăr, Emeric Tocai, Despina Mărginean (toți din Mediaș). Observator: Vasile Preda (Mediaș)

ASA Sibiu – Progresul Terezian, ora 11:00, stadion ”Aeroport”
Arbitri: Cristian Mailat, Ovidiu Noian, Silviu Mărginean (toți din Mediaș). Observator: Cosmin Ocneriu (Mediaș)

Sparta Mediaș – Viitorul Șelimbăr, ora 11:00, stadion Sparta
Arbitri: Nicolae Tudorache (Orlat), Adrian Prodan, Ștefan Bogdan Vasile (ambii Sibiu). Observator: Octavian Bran (Sibiu)

Continental – Hermannstadt II, ora 11:00, stadion Șura Mare
Arbitri: Sebastian Popa, Vasile Suciu, Cristina Iuliana Dangulea (toți din Mediaș). Observator: Dan Stoica (Mediaș)

Duminică

Alina Voaideș
Alina Voaideș

Athletic Șura Mare – Păltiniș Rășinari, ora 11:00, stadion Șura Mare
Arbitri: Răzvan Cucerzan, Marius Duță, Alina Voaideș (toți din Sibiu). Observator: Laurențiu Ducu (Sibiu)

Voința Sibiu va sta.

Clasament – Liga a IV-a

Nume echipa M V E I G P A
1 FC Avrig 9 8 1 0 49-5 25p +10
2 Păltiniș Rășinari 9 7 2 0 38-10 23p +11
3 Măgura Cisnădie 10 7 0 3 60-14 21p +6
4 Hermannstadt II 9 7 0 2 39-8 21p +6
5 CS Agnita 9 7 0 2 35-17 21p +6
6 Viitorul Șelimbăr 10 7 0 3 30-15 21p +6
7 Unirea Miercurea Sibiului 10 6 1 3 39-11 19p +4
8 Voința Sibiu 11 5 0 6 39-26 15p -3
9 Sparta Mediaș 10 4 0 6 21-46 12p -3
10 Progresul Terezian 10 3 1 6 19-35 10p -5
11 FC Tălmaciu 10 3 0 7 17-26 9p -6
12 Athletic Șura Mare 10 3 0 7 18-55 9p -3
13 Sion Săliște 10 2 1 7 23-41 7p -8
14 ASA Sibiu 10 2 0 8 10-50 6p -9
15 Continental Sibiu 11 0 0 11 9-87 0p -15

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.