JSport.ro

img_0124Măgura Cisnădie a realizat scorul rundei și al campionatului după ce a învins cu scorul de 16-0 formația Sparta Mediaș. Medieșenii au deplasat la Cisnădie o trupă formată în mare parte din juniori care nu a putut ține piept elevilor lui Neluțu Luca. Recordul anterior a fost stabilit etapa trecută de FC Hermannstadt II în meciul cu Progresul Terezian, 13-0 la finalul celor 90 de minute. 

Tot în runda disputată sâmbătă și duminică s-au înregistrat alte două victorii la scor: Unirea Miercurea Sibiului – Continental Sibiu 5-0 și CS Agnita – ASA Sibiu 7-0. În derby-ul etapei, Hermannstadt II s-a impus cu 3-2 pe terenul din Șelimbăr în fața Viitorului.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Voința Sibiu – FC Tălmaciu 3-1
Arbitri: Ionuț Valentin Șerban, Daniel Ioan Ciocănea, Adrian Prodan (toți din Sibiu). Observator: Eugen Muntean (Sibiu)

Sion Săliște – Athletic Șura Mare 4-5
Arbitri: Călin Lazăr, Vasile Suciu, Cristian Mailat (toți din Mediaș). Observator: Dan Stoica (Mediaș)

Măgura Cisnădie – Sparta Mediaș 16-0
Arbitri: Răzvan Cucerzan, Ștefan Bogdan Vasile, David Chirilă (toți din Sibiu). Observator: Dan Curtea (Sibiu)

CS Agnita – ASA Sibiu 7-0
Arbitri: Ionuț Olaru, Nicușor Mordășan, Raul Cornea (toți din Sibiu). Observator: Florin Sopa (Sibiu)

Viitorul Șelimbăr – Hermannstadt II 2-3
Arbitri: Dragoș Patriche, Andrei Tonca, Daian Loloiu (toți din Sibiu). Observator: Octavian Brean (Sibiu)

Progresul Terezian – Păltiniș Rășinari 1-3
Arbitri: Adrian Comăniciu, Rareș Iuga, Andrei Iuga (toți din Sibiu). Observator: Mihail Blindu (Sibiu)

Unirea Miercurea Sibiului – Continental Sibiu 5-0
Arbitri: Cristian Girnon, Roxana Recorean, Viorel Fleșer (toți din Mediaș). Observator: Alexandru Pescaru (Mediaș)

Clasament – Liga a IV-a

Nume echipa M V E I G P A
1 Păltiniș Rășinari 7 6 1 0 35-8 19p +10
2 Hermannstadt II 7 6 0 1 28-6 18p +9
3 CS Agnita 7 6 0 1 30-12 18p +6
4 FC Avrig 5 5 0 0 27-4 15p +6
5 Măgura Cisnădie 7 4 0 3 45-12 12p 0
6 Viitorul Șelimbăr 6 4 0 2 10-9 12p +3
7 Unirea Miercurea Sibiului 6 3 1 2 21-9 10p +1
8 Voința Sibiu 7 3 0 4 28-18 9p -3
9 Sparta Mediaș 6 3 0 3 14-25 9p 0
10 Athletic Șura Mare 7 3 0 4 16-36 6p 0
11 ASA Sibiu 6 2 0 4 9-24 6p -3
12 FC Tălmaciu 6 1 0 5 8-15 3p -6
13 Sion Săliște 6 0 1 5 6-29 1p -8
14 Progresul Terezian 6 0 1 5 2-30 1p -8
15 Continental Sibiu 7 0 0 7 8-50 0p -9

Etapa viitoare, a VIII-a:

Continental Sibiu – Sion Săliște
FC Tălmaciu – Unirea Miercurea Sibiului
Sparta Mediaș – Voința Sibiu
ASA Sibiu – Măgura Cisnădie
Athletic Șura Mare – Progresul Terezian
Păltiniș Rășinari – Viitorul Șelimbăr
FC Hermannstadt – FC Avrig

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.