FC Hermannstadt pierde primul meci pe teren propriu în fața fanilor, în ultimul meci al anului 2016 de pe Stadionul Municipal, cu scorul de 1-2. ACS Recea produce surpriza în deplasare la Sibiu, câștigând în fața primei clasate a ligii a III-a, seria a V-a. După un meci echilibrat, oaspeții au câștigat prin golurile marcate de Cuc în min. 45 și de goalkeeperul Bota în minutul 86, din penalty, în vreme ce pentru gazde a marcat Cârstean, în minutul 42.

Pentru FC Hermannstadt urmează ultimul meci din acest tur de campionat în deplasarea de la Cluj Napoca, meci care se va disputa împotriva echipei Sănătatea Cluj.

Profitând de vremea călduroasă, la partida de pe Municipal au participat peste 3000 de oameni, aceștia plecând nemulțumiți de la stadion în urma acestei înfrângeri.

fc-hermannstadt-logo-nouFC Hermannstadt [team1]

Rezerve: 12-Zavoi, 10-Neacsa, 11-Unguru, 14-Barbu, 15-Piko, 18-Chifu, 28-Campean
Antrenor principal: Margarit Marin
Antrenor secundar: Berta Florin