FC Hermannstadt s-a calificat în șaisprezecimile Cupei României, după victoria, 3-1, de pe terenul Industriei Galda.

Echipa lui Alexandru Pelici a controlat aproape în totalitate acest joc, Necșulescu și Dan Roman rezolvând meciul până la pauză.

Chiar dacă gazdele au reintrat în joc imediat după reluare, prin golul lui Costea, sibienii nu au intrat în panică, iar liderul ligii secunde a marcat ultimul gol prin Lupu, în minutul 89, oaspeții ratând alte câteva șanse importante de gol până la acea reușită.

S-a terminat 3-1 pentru sibieni, care vor juca, în 24, 25 sau 26 octombrie împotriva unei formații de Liga I, în șaisprezecimile Cupei României.

Mai jos aveți înregistrarea completă a meciului.