JSport.ro

Începând cu 11.00, va debuta prima ediție a Cupei Winners, organizată la Baza Sportivă Winners Club Țălnar. Astăzi și mâine, va avea loc un regal al minifotbalului în Cetatea Marii Unirii, un turneu cu aspect caritabil, desfășurat sub sloganul ”Viață pentru Lucian”. Toate meciurile vor fi transmise de Absport.ro.

La prima ediție a Cupei Winners participă 8 echipe, care vor lupta pentru marele trfeu, dar și în scop caritabil, evenimentul desfășurându-se sub sloganul ”Viață pentru Lucian”. Iată programul zilei de astăzi:

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea
  • ora 11.00: Winners – Royal Sibiu                            8-1
  • Marcatori:G. Grozav 3, Cl. Marcu,R.Fetita,I.Neag,C.Cristea,Selagea / Mihaly
  • ora 11.50: Joga Bonito – Performanța Ighiu          6-8
  • Marcatori:Tripsa 3,Costea 3 / S. Culda 5, S.Muresan,Apetri 2
  • ora 12.40: La Boltă – Takata                                  2-2 (DP 4-5)
  • Marcatori:Frentiu,M.Galdean/Spataru, Fodor
  • ora 13.30: Royal Sibiu – Boromir Vâlcea                 0-3
  • Marcatori:Fistogeanu,Barlogeanu,Melcea
  • ora 14.20: Winners – AEK Oradea                           2-1
  • Marcatori:G.Grozav 2/C.Letan
  • ora 15.10: Joga Bonito – La Boltă                            4-6
  • Marcatori:B.Stef 2, Tripsa, Costea / M.Galdean 3, D.Lupsan, M.Lupsan, Frentiu
  • ora 16.00: AEK Oradea – Boromir Vâlcea                6-3
  • Marcatori:Zadori 3,Codoban 2, Cuc / Paun, Fistogeanu, M.Chiripus
  • ora 16.50: Performanța – Takata                            5-3
  • Marcatori:S.Culda 2, C.Oltean, A.Circov, S.Muresan / Ionas 2, C.Vlad
  • ora 17.40: Winners – Boromir Vâlcea                     2-3
  • Marcatori: Selagea, C.Cristea / Paun, Barlogeanu, M.Chiripus
  • ora 18.30: Joga Bonito – Takata                             2-5
  • Marcatori:G Costea, Olaru (aut.) / C Vlad 2, Spataru, Olaru, Munteanu
  • ora 19.20: AEK Oradea – Royal Sibiu                      9-1
  • Marcatori: Codoban 3, Buzdea 2, Lazar, Zadori, Mihailescu (aut.), Cuc / Bucse
  • ora 20.10: Performanța – La Boltă                          2-5
  • Marcatori: Bratima, M.Cristea / M.Coman 3, Trif , Frentiu

Meciurile pot fi urmărite mai jos, în link-ul postat cu puțin timp înainte de debutul competiției:

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.