În seria a II-a a Ligii a V-a, AS Bradu și-a consolidat poziția de lider după victoria, scor 4-2, în fața Voinței Roșia. Pe terenul din Avrig, brădenii s-au văzut conduși în minutul 61 dar au revenit pe tabelă și s-au impus prin două goluri marcate în ultimele 5 minute ale jocului.

Antrenor echipei AS Bradu a realizat o cronică a meciului: ”Ceea ce credeam că va fi un meci ușor s-a transformat pentru câteva minute pe parcursul jocului într-o senzație de nesiguranță că am putea pierde meciul. Primele 20 min. am dominat clar adversarul dar bara lui Alex din min. 2, Piki de 2 ori din poziție unu la unu cu portarul, Ionut – scăpat singur cu portarul – au întârziat deschiderea scorului. În min. 22, Ștef primeste o pasă pe pozitie viitoare, scapă singur cu portarul și înscrie. Totul părea sub control, dar încet, cei din Roșia pun probleme și trec în câteva rânduri pe lângă egalare. După pauză, Roșia ține meciul sus iar egalarea vine după un șut de la 25 m. Bradu acuză egalarea iar, dupa o eroare în apărarea noastră, arbitrul acordă penalty pentru oaspeți. 1-2 în min. 61 cu toate că portarul nostru a ghicit colțul. Din acel moment, Bradu stăpânește jocul în totalitate, iar în min. 67 tabela se echilibrează din nou. Ionuț primește o minge perpendicular pe poartă si este faultat în careu. Alex execută perfect penalty-ul, 2-2. Roșia speculează de ai multe ori spațiile lăsate libere în defensiva noastră dar fără urmări pe tabelă. După alte câteva ocazii și de partea gazdelor, în min. 86 Alex Tatu primește o minge în careu, oprește și înscrie fără nicio șansă pentru portar. Rică înscrie în min. 90 cel mai frumos gol al meciului și aduce liniștea după o scăriță frumoasă peste portarul advers ieșit în fața lui. 3 puncte muncite și câștigate cu mult mult efort și emoție.

În celelalte meciuri s-au înregistrat următoarele rezultate:

Lyons Club Vurpar – Progresul Dumbrăveni 3-7
AS Viitorul Racovița – AS Turnu Roșu 1-3
AS Fraternitas Tălmaciu – Corsav Veștem 1-1, întrerupt după ce echipa din Tălmaciu a agresat arbitrul
AS Nocrich – AS Chirpăr 1-1