12321507_1713443738910303_26441114280865364_nAS Sion Sibiu s-a impus sâmbătă la Arpașu cu scorul de 3-0 și continuă se se mențină pe prima poziție cu trei puncte deasupra celorlalte echipe. Pentru Sion este a șaptea victorie din zece meciuri în acest sezon.

Toate cele 3 goluri ale partidei s-au înscris în repriza secundă într-un interval de 17 minute. Viorel Băra a schimbat pentru prima dată tabela în minutul 50, dublată 5 minute mai târziu de reușita lui Marian Păpădie. Paul Nanasi a stabilit scorul final în minutul 67.

Sâmbătă, ora 16.00, următorul meci

AS Sion va juca următoarea etapă pe teren propriu, sâmbătă, de la ora 16.00. Oaspeții sibienilor vor fi AS Nocrich, echipă aflată pe poziția a șașea.