JSport.ro

Cele mai bune două formații ale minifotbalului sibian, Juventus Sibiu și campioana en-titre a României, FC Hermannstadt, debutează azi la Campionatul Național de Minifotbal de la Bacău. Imediat după festivitatea de deschidere programată la ora 17:30, Juventus Sibiu va testa iarba sintetică din orașul lui Bacovia de la ora 18:00 în timp ce Hermannstadt are programat primul meci la ora 21:00.

Ajunse între cele mai bune 20 de echipe ale României, cele două trupe din Sibiu fac parte din grupe diferite, B, respectiv A, iar clasarea pe una din primele două poziții le va asigura calificarea în sferturile competiției. De la ora 18:00, Juventus Sibiu va da piept cu Phoenix Craiova iar de la ora 21:00 FC Hermannstadt va lupta pentru victorie cu Sportig Brad – Deva în prima zi a turneului.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Campionatul Naţional de Minifotbal de la Bacău aduce la start cele mai bune 20 de echipe din ţară. Echipei gazdă, calificată direct din postura de campioană a județului Bacău, Golden Boys Bacău, i s-au alăturat alte 19 echipe calificate în urma celor 4 Campionate Regionale (Oradea, Iași, Severin și Brașov) ce au avut loc în perioada 30 iunie – 2 iulie.

Cele 20 de echipe sunt împărțite în patru grupe de câte cinci echipe iar competiția va debuta miercuri, 12 iulie, de la ora 17:30, odată cu festivitatea de deschidere programată pe terenul mobil din fața Casei de Cultură Bacău. Primele jocuri încep miercuri de la ora 18:00, Golden Boys Bacău – Ajax Dulcissimo Galați pe terenul 1 (Casa de Cultură) și Juventus Sibiu – Phoenix Craiova pe terenul 2 (Baza Sportivă TNT Bacău).

  MIERCURI 12 IULIE 2017     
Ora  Teren Jocul Etapa Faza Grupa
18:00    T1    1    1    Grupe    B    Golden Boys Bacau – Ajax Dulcissimo Galati
18:00    T2    2    1    Grupe    B    Juventus Sibiu –  Phoenix Craiova
19:00    T2    3    1    Grupe    D    Lin&Ema Alba Iulia – Extraterestrii Bistrita
19:00    T1    4    1    Grupe    A    Sanorom Bolotesti – Divertis Targoviste
20:00    T1    5    1    Grupe    C    Coriolan Bacau – MAV Sports Timisoara
20:00    T2    6    1    Grupe    C    AC Luciano Arad – Dia Guard Divino Zalau
21:00    T2    7    1    Grupe    A    Sporting Brad – Deva – FC Hermannstadt Sibiu
22:00    T2    8    1    Grupe    D    Old Boys Bucuresti – AEK Oradea

JOI, 13 IULIE 2017
Ora Teren Jocul Etapa Faza Grupa
10:00    T1    9    2    Grupe    D    MFC Corvinul HD – Lin&Ema Alba Iulia
10:00    T2    10    2    Grupe    D    Old Boys Bucuresti – Extraterestrii Bistrita
11:00    T1    11    2    Grupe    B    Golden Boys Bacau – Phoenix Craiova
11:00    T2    12    2    Grupe    B    Dulcissimo Galati – Nedav Arad
12:00    T1    13    2    Grupe    C    Dia Guard Divino Zalau – MAV Sports Timisoara
12:00    T2    14    2    Grupe    C    Ary&Roby Buftea – AC Luciano Arad
13:00    T1    15    2    Grupe    A    Sanorom Bolotesti – FC Hermannstadt Sibiu
13:00    T2    16    2    Grupe    A    Beer Hunters Alba Iulia – Sporting Brad-Deva
18:00    T1    17    3    Grupe    D    Extraterestrii Bistrita – AEK Oradea
18:00    T2    18    3    Grupe    D    Old Boys Bucuresti – MFC Corvinul HD
19:00    T1    19    3    Grupe    B    Juventus Sibiu – Ajax Dulcissimo Galati
19:00    T2    20    3    Grupe    B    Nedav Arad – Golden Boys Bacau
20:00    T1    21    3    Grupe    C    MAV Sports Timisoara – Ary&Roby Buftea
20:00    T2    22    3    Grupe    C    Coriolan Bacau – Dia Guard Divino Zalau
21:00    T2    23    3    Grupe    A    Sanorom Bolotesti – Beer Hunters Alba Iulia
22:00    T2    24    3    Grupe    A    Divertis Targoviste – FC Hermannstadt Sibiu

VINERI, 14 IULIE 2017  
Ora Teren Jocul Etapa Faza Grupa
9:00    T1    25    4    Grupe    D    Lin&Ema Alba Iulia – Old Boys Bucuresti
9:00    T2    26    4    Grupe    D    AEK Oradea – MFC Corvinul HD
10:00    T2    27    4    Grupe    B    Phoenix Craiova – Nedav Arad
10:00    T1    28    4    Grupe    B    Juventus Sibiu – Golden Boys Bacau
11:00    T1    29    4    Grupe    C    Coriolan Bacau – Ary&Roby Buftea
11:00    T2    30    4    Grupe    C    MAV Sports Timisoara – AC Luciano Arad
12:00    T1    31    4    Grupe    A    Sporting Brad – Deva – Sanorom Bolotesti
12:00    T2    32    4    Grupe    A    Beer Hunters Alba Iulia – Divertis Targoviste
14:00    T1    33    5    Grupe    D    Extraterestrii Bistrita – MFC Corvinul HD
14:00    T2    34    5    Grupe    D    AEK Oradea – Lin&Ema Alba Iulia
15:00    T1    35    5    Grupe    B    Nedav Arad – Juventus Sibiu
15:00    T2    36    5    Grupe    B    Ajax Dulcissimo Galati – Phoenix Craiova
16:00    T1    37    5    Grupe    C    Coriolan Bacau – AC Luciano Arad
16:00    T2    38    5    Grupe    C    Dia Guard Divino Zalau – Ary&Roby Buftea
17:00    T2    39    5    Grupe    A    Divertis Targoviste – Sporting Brad – Deva
17:00    T1    40    5    Grupe    A    AS Hermannstadt Sibiu – Beer Hunters Alba Iulia

Vineri, 14 iulie 2017
SFERTURI DE FINALA

Ora  Teren  Jocul  Etapa    Faza
19:00    T1    41    6    Sfert de finala    A        -v-
20:00    T1    42    6    Sfert de finala    B        -v-
21:00    T2    43    6    Sfert de finala    C        -v-
22:00    T2    44    6    Sfert de finala    D        -v-

SAMBATA, 15 IULIE 2017  
Ora  Teren  Jocul Etapa    Faza
11:00    T1    45    7    Semi Final    1    Castigator SF 1        Castigator SF 3

12:00    T1    46    8    Semi Final    2    Castigator SF 2        Castigator SF 4

Ora    Teren Etapa  Faza
17:30    T1    47    7    Finala Mica        Invins Semifinala 1    -v-    Invins Semifinala 2

18:30    T1    48    7    Finala            Castigator Semifinala 1    -v-    Castigator Semifinala 2

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.