Performanța-Ighiu-Hermannstadt84Liderul Ligii IV-a, din Sibiu,FC Hermannstadt a învins AS Balta Albă într-un nou meci amical, cu scorul de 4-3, după ce la pauză scorul a fost 3-2.

Scorul a fost deschis de Tineiu, iar Greavu și Seiwerth și Vlaic, la capătul unui meci spectaculos, cu multe ocazii la ambele porți, însă cele patru goluri au demonstrat că echipa sibiană are un serios apetit ofensiv.

Jean Gavrilă a mizat pe următorul efectiv: M. Zăvoi, I. Simion, Bâra, Genescu, A. Mărginean, C. Trohin, A. Câmpean, D. Tătar, Greavu, C. Tineiu și Seiwerth.

În repriza secundă Jean Gavrilă a jucat cu:  M. Zăvoi, Macrea, Străulea, Avram, Vlaic, Rodean, Drăgușin, A. Bîgu, L. Bîgu, Osogo, Rogozan.