Echipa a II-a a clubului Gaz Metan Mediaș a pierdut și a doua partidă disputată în acest an în Liga a III-a. După debutul la Dumbrăveni cu 0-4 în fața Performanței Ighiu, sâmbătă ”alb-negrii” au cedat în fața ocupantei locului secund, Comuna Recea.

Romario Rus a profitat de o eroare a defensivei medieșene în minutul 25 și a înscris pentru 1-0. În minutul 60, avantajul gazdelor a fost dublat din penalty de Alin Bota.

Golul de onoare al gaziștilor a venit în minutele de prelungire ale meciului, autor Bogdan Jica din lovitură liberă.

În runda următoare, Gaz Metan II Mediaș va juca o nouă partidă dificilă în compania ocupantei locului 5, Metalurgistul Cugir. În clasament, echipa de pe Târnava ocupă locul 11 cu 15 puncte.