Dinamo București revenea la Mediaș cu orgoliul rănit și asta pentru că în campionat elevii lui Cristi Pustai le-au administrat „câinilor” un sec 4-0, iar elevii lui Ioan Andone au dorit să răzbune înfrângerea din campionat.

În primul mitan doar imprecizia celor două ofensive și intervenția lui Pleșca au făcut ca scorul să rămână alb, iar în actul secund, în minutul 60 Romera deschide scorul din pasa lui Busuladzic.

Egalitatea a fost restabilită în minutul 67, când Mircea Axente l-a executat pre Brănescu cu o lovitură de cap, cu toată opoziția lui Brănescu.

În minutul  78, Ionuț Buzean a dat  gol în propria poarta, iar în minutul 90+4 Dan Nistor a făcut 1-3 închizând definitiv conturile.

În urma acestui succes Dinamo se califică în sferturi, iar Gaz Metan Mediaș rămâne să lupte în campionat.

Gaz Metan:

Rezerve: Marinescu- C. Petre, D. Olaru, Buziuc, Cr. Danci, R. Romeo, Al. Zaharia.

Antrenor: Cristi Pustai