2-1Gaz Metan Mediaș a remizat 2-2 (0-1, la pauză) cu CS Universitatea Craiova, la capătul unei partide de-a dreptul spectaculoasă!

Scorul a fost deschis de echipa antrenată de Gheorghe Mulțescu, Roberto Romeo a înscris în propria poartă.

Până la pauză ocaziile au curs la ambele porți, dar tabela a rămas neschimbată.

În mitanul secund a ieșit la rampă și Llullaku, acesta a marcat de două ori în poarta lui Calancea și aducea Gazul mai aproape de o nouă victorie, dar la doar câteva minute după ce elevii lui Pustai au trecut în avantaj, Andrei Ivan a profitat nesincronizările din defensiva gazului și a restabilit egalitatea. Până la final Eric ar fi putut aduce victoria dar a ratat incredibil.

Gaz Metan: Pleşca – Romeo, Susnjar, Trtovac, Rugasevic – Zaharia, Cristea – Llullaku, Eric (Lupu 89′), Munteanu (Buzean 90+1′) – Axente (Petre 46′). Antrenor: Cristi Pustai.

CS U Craiova: Calancea – Briceag, Acka, Popov, Vătăjelu – Ivan, Zlatinski, Băluţă – Rocha, Rambe (Bancu 86′), Măzărache (Kelic 90+1′). Antrenor: Gheorghe Mulţescu.