FC Avrig a reușit marți un rezultat foarte bun în fața Metalurgistului Cugir, pe terenul acesteia, 1-1. Cârstean a marcat golul avrigenilor prin care trupa lui Ianc rămâne pe locul 13, la egalitate de puncte cu CS Iernut, ambele formații având 12 puncte.

Ambele goluri au fost înscrise cu capul de Făgărășanu pentru gazde, în minutul 14, și Cârstean pentru FC Avrig în minutul 28. Același Cârstean putea deschide scorul încă din minutul 12 dar jucătorul avrigean a ratat lovitura de la 11 metri.

Metalurgistul Cugir (antrenor Călin Moldovan): Crivăţ – Tăban, Negrescu, Itu – cpt., Cioban (83 Udrea) – Şaucă, Măd. Popa, Sorian, Şuteu (61 Firan) – Codrea (55 Scurtu), Făgărăşanu

FC Avrig (antrenor Mihai Ianc): Samoilă – Lascu, Natea – cpt,, D. Popa, Gombar – Bratima, Stanciu, Bărculeţ (89 Adr. Radu), Cosovan (55 Simion) – Stelea (81 Risti), Cârstean (86 Iancu)

Campionatul Ligii a III-a continuă pentru FC Avrig cu un program de foc. ”Alb-albaștrii” vor juca sâmbătă la Dej cu Unirea, începând cu ora 15:00. După doar 3 zile, marți, 3 aprilie, Avrigul revine pe teren propriu pentru a da piept cu CFR II Cluj-Napoca. Partida este programată să înceapă la ora 17:00 pe stadionul din Avrig.