img_0343_1024x683FC Hermannstadt a pierdut pentru prima dată în Liga a III-a, chiar în etapa a XIII-a, rundă ce s-a dovedit a fi cu ghinion pentru formația pregătită de Marian Mărgărit.

Daniel Tătar a deschis scorul în minutul 6, când a avut o dublă ocazie la poarta lui Sălăjan.

Cu patru minute îniante de pauză, Gabriel Oițiă le face un cadou gazdelor „servindu-l” excelent Adrian Fertea, atacantul gazdelor restabilind egalitatea.

După pauză FC Hermannstadt a fost echipa care a avut cele mai multe ocazii, dar s-au lovit mereu de Alin Sălăjan, portarul gazdelor având 4-5 intervenții salutare, iar golul a venit tot la poarta lui Zăvoi, asta după ce Fertea a profitat de naivitatea defensivei sibiene și l-a servit ideal pe Cubleșan care a îndeplinit o simplă formalitate.

Vă prezentăm declarația oferită de Marian Mărgărit, antrenorul echipei Hermannstadt: